כפות רגליים בתמונות

פינה זו מציגה שאלות ותשובות – כפות הרגליים מציבות אתגר לחדירה אל עולמו הפנימי של בעל כפות הרגליים.

החדירה לעולמו הפנימי של אדם קשה ויש שתי דרכים להתקשרות זו:
1. להתיחס לכפות עפ”י תאוריות.
2. לשאול שאלות על פי כפות הרגליים. שאלות מטבען נכנסות למערכת ההרהורים ומשמשות את האדם בעבודתו העצמית למימוש הפוטנציאל הגלום. זוהי דרך טובה להציף ולהאיר אותו ולהעלותו לתודעה גבוהה יותר.

 
כפות רגליים שעל פי גוון הצבע והצורה מייצגות בטן, משמע, מימד “מים”. בולט בהן הגשר הארוך ובאופן מיוחד בולט החיבור בין אצבעות II-III, שהן קטבים אנרגטיים לאזורי הגשר. אצבעות אלה כנראה מייצגות את החיבור שבין ראשות היכולת הקואורדינטיבית-אינטגרטיבית, אצבע II, לבין ראשות היכולת האינטואיטיבית-אינסטיקטיבית, אצבע III.

לאנשים רבים יש חיבור בין שתי אצבעות אלה, מי יותר מי פחות. כדי לשאול שאלות נכונות יש לעשות קואורדינציה מחשבתית בין אצבעות II ו III, אורך הגשר ואיכות הרקמה שבו.

 
 בכפות רגליים אלה יש להתבונן בפרופרציות שבין:אזור העקב (עבר) – קטן וצר.

אזור הגשר (הווה) – קצר וצר.

אזור כריות המדרך (עתיד) – גדול ורחב.

אזור האצבעות – בוהן מרווחת.

בולטת מכל היא הדומינטיות של כריות המדרך בפרופורציות שלהן לעומת שאר האזורים.
אזור השתקפות החזה מפותח ובעל כתפיים רחבות הנושאות אחריות. אזור כריות המדרך (חזה, חזון, תחזית) מבליט פוטנציאל ויעוד לאלמנטים של ראיה למרחוק, לקיחת אחריות, ערוב רגשי ונחישות, במידה ופוטנציאל זה ידוע לבעל כפות הרגליים.

אם הפוטנציאל איננו ידוע ואיננו מנוצל, רפלקסולוג חכם יוכל לתת הכוונה באמצעות שאלות הנובעות ממה שכפות הרגליים משקפות. שאלות, מטבען, נכנסות למערכת ההרהורים, שהם למעשה עבודה עצמית למימוש הפוטנציאל הגלום.

 

 זוג כפות רגליים של “אדם מהשורה”, הכל בסדר ואפילו אין לו סחרחורת.כף רגל ימין, הלוגית, נראית רוחנית (עפ”י תורת קריאת כף רגל).
גשר ארוך מסמל תהליכים ארוכים של חשיבה, למידה ועשיה. הבוהן הארוכה יותר מסמלת חשיבה רציונלית.
כף רגל שמאל, הרגשית, נראית מעשית ומקובעת (עפ”י תורת קריאת כף רגל). כריות המדרך הקדמיות מפותחות. דבר זה מסמל רמה רגשית גבוהה. הרגש ארוז במסגרת של מעשיות (עפ”י צורתה המרובעת של הרגל) וגשר התהליכים קצר.יתכן שבאדם זה טמונים פוטנציאלים שונים בכל כף רגל, וקריאת כף רגל רגילה איננה חושפת זאת בקלות.
כל הנזק לבעל הרגליים הוא בקנית שתי זוגות נעליים – זוג לימין וזוג לשמאל.
 
כפות רגליים של חולת פרקינסון – מצב האצבעות מראה את מצבו של המוח כמרכז שליטה. במקרה זה ניתן לראות את ההפרדה בין האלמנטים המתגלים באצבעות:

מרכז החשיבה, מרכז התאום, מרכז האינטואיציה, מרכז הרגש והמרכז היצירתי. מצב זה של הפרדה תואם למצב החולה – חוסר שליטה בפקודות המוח – המנטאליות והגופניות.

רגליים של חולה סוכרת המטופל בדיאליזה. הכתמים המופיעים, אופיניים לבעיה של זרימת דם לקויה הנובעת ממחלת הסוכרת. הפטריה בצפורניים מבטאת את מצוקת הכבד, המראה עצמו בצפורניים.
צילום רנטגן של אשה בת 69. לפני 20 שנה עברה ניתוח לתיקון Halux Valgus. הניתוח, “כבודו במקומו מונח” אך האם האשה שינתה הליכתה והילכותיה?
אשה זו היא היפראקטיבית מאז ומתמיד. ייתכן והתופעה קשורה לכך שהאדם אינננו ממוקד בכיוון אליו הוא שם את פניו. מבחינה זו האצבעות אינן מצביעות לכיוון ציר האורך של כף הרגל.
Halux Valgus היא אחת התופעות הפיזיות לבעיות נפשיות.
 
 כפות רגליים של חולת פרקינסון:כפות הרגליים אינן שוות בגודלן – כף רגל ימין, הרגל הלוגית, קצרה ומרובעת ; כף רגל שמאל, הרגשית, ארוכה. בשתי כפות הרגליים האצבעות צמודות מחמת סגירות וכפופות מחמת הבלימה הנפשית והגופנית.

בכף רגל ימין – השענות הבוהן על האצבע השניה יכולה להראות על צורך בקבלת תמיכה נפשית.
בכף רגל שמאל – השענות הבוהן על האצבע השניה היא עד כדי בעיה אורטופדית – Halux Valgus. השענות זו יכולה להראות על צורך בקבלת תמיכה גופנית ונפשית.

 
 העקב – מייצג את זמן העבר, מימד האדמה: גדול בממדיו ומלא בחריצים רוחביים המייצגים חסימות ועכבות כנגד קו ההתקדמות.הגשר – מייצג את זמן ההווה, מימד המים: קטן בממדיו ומלא בחריצים מצטלבים ומתפצלים, כאילו אין כיוון והכוונה. המים גועשים ומגיעים מהר לסוף התהליך. מפאת קוצר הזמן, העכבות בולטות לקראת המעבר לזמן עתיד, מימד האש, המיוצג בכריות. אזור זה נראה ריק וללא החלטה וחזון.

לא די שהעקב גדול, הוא גם מגלה סימני עכבה. הקפיצה למים היא לתוך מערבולת.

 
 כף רגלו של מטופל מבוגר עם בעיות של ספיקת לב.
הבצקת המצטברת בקרסול ובגב כף הרגל מפריעה את מהלך הטיפול.
בכדי להגיע אל נקודות ההשתקפות שברקמות הכף יש צורך לפנות את הבצקת במידת האפשר.
כיוון הפעולה למטרה זו הוא “מבחוץ פנימה”. למרות זאת, בגלל בעיות הלב, מתבקש כיוון פעולה “מבפנים החוצה”. הפתרון הטכני הוא שילוב של שני הכיוונים.ככל שהמטפל יבצע שני כיוונים אלו בצורה סימולטנית השפעתו תהיה רבה יותר.
 
 בעלת כפות הרגליים סבלה מכאבים חזקים כחצי שנה במפרקי המטאטרסל-פלנגה של הבהונות. בכאביה פנתה למומחה וזה הציע ניתוח לניסור העצם. אחרי שני טיפולי רפלקסולוגיה עברו הכאבים כמעט לגמרי. מסתבר שהיא סובלת מתת פעילות של בלוטת התריס כ 7 שנים…ואולי זו הבעיה המרכזית. ימים יגידו.ניתן לראות כאן תופעה מעניינת – למרות ההלוקס ואלגוס הבוהן מרווחת מהאצבע השניה – תופעה המעידה על עצמאות מחשבה
 
 הטיפוס היוזם ומוציא לפועל
על פי מבנה אזורי ההשתקפות של הכתפיים והזרועות, ניכר כי גבר זה אוהב להיות מעורב בהכל ולשלוט בהכל. הוא מתקשה להאציל סמכויות, בטוח שהוא יודע הכל יותר טוב ושאין ברירה – צריך להפעיל אנשים בתפקידים. אדם זה הוא מנהל מפעל המעסיק כ 50 עובדים.
 
 הטיפוס היוזם, מתכנן ולוקח אחריות
על פי מבנה אזורי ההשתקפות של הכתפיים והזרועות, ניכר כי אשה זו לוקחת על עצמה אחריות רבה בכל שטחי החיים. יחד עם זאת, היא אוהבת להאציל סמכויות, למי שמוכן לכך. אשה זו מכשירה עצמה להיות עובדת סוציאלית מנהלית.
 
הטיפוס המעשי, המוציא מהכוח אל הפועל

על פי מבנה ההשתקפות של הכתפיים והזרועות, ניכרת באשה זו יכולת הביצוע. היא מעידה על עצמה כאשה מעשית בעלת יכולת הוצאה מהכוח אל הפועל. את בעל היוזמה והתוכניות היא הופכת לשותף ביכולת המעשית המפותחת שלה.

כפות רגלי אשה השוכבת על הבטן. על פניו נראית חוסר אחידות בין שתי הכפות. כף רגל ימין צרה יותר לכל אורכה. העקב ברגל ימין (מייצג את אלמנט האדמה) צר ושונה בצורתו, משמע, בסיס ההתחלות צר.
כף רגל שמאל רחבה במקצת ונראית רגועה יותר, פחות קוים וחריצים, ה”מים” שקטים. אזור הגשר (מייצג את אלמנט המים) סוער הרבה יותר בכף רגל ימין. שורה של צמתים בולטים פזורים לכל אורכו.

בהתבונות יש לקחת בחשבון את הממד הריגשי הוליסטי שכף רגל שמאל משקפת, ואת הממד הלוגי שכף רגל ימין משקפת.
יכול להיות מעניין לתשאל את בעלת כפות רגליים אלו בנושאי תהליכים בחיים, התלבטויות והתעקבויות.

תמונה מעניינת של כפות רגליים – 6 אצבעות בכל כף רגל….אין הרבה מה להגיד, אלא להתבונן בתופעה.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רפלקסולוגיה © 2020