מפות רפלקסולוגיות

מפות רפלקסולוגיות של כפות הרגליים וכפות הידיים

הוצאת המכון לאקולוגיה אנושית, שמואל זיידל

מפה רפלקסולוגית היא ביטוי אבסטרקטי דו ממדי לגוף תלת ממדי. במפה באה לידי ביטוי, בעיקר, ההשתקפות הטופולוגית – פיזיולוגית הפנימית של הגוף שלא נראית לעין ושאיננה ברת מישוש.

מפת כפות הרגליים ומפת כפות הידיים מוגשות בעברית ובאנגלית. הצבעים נבחרו על מנת להדגיש היבט של קשרים מערכתיים.

המפות:

Reflexologic Topography (1991) – של כפות הרגליים

Reflexologic Topography (2001) – של כפות הידיים

מביעות את הדמיית הגוף הפנימי. הדמיה זו מגלמת את תשתית ההבנה לקשרי הגוף והנפש האחרים. על מנת להבין את פשרם של קשרים אלה יש ללמוד את משמעותו הגופנפשית של כל אבר ואבר ומשמעותו הגופנפשית של המכלול אליו הוא משתייך.

רגליים

מותר האדם מהבהמה, שבסיס חיבורו העיקרי אל הקרקע נעשה באמצעות כפות רגליים, בסיס בלעדי על שתי גפיים. מבחינה אבולוציונית מטאפורית יתכן ורגלי האדם הן התפתחות שתי הגפיים האחוריות של בעלי החיים ההולכים על ארבע. השתקפותם של האיברים בכפות הרגליים היא בבחינת חיבורם אל הקרקע, אל הבסיס, מבחינות גופניות ונפשיות. כף רגל היא מלשון בסיס. בסיס הממלא את רצונו של האדם ולוקח אותו לכל מקום על פני הקרקע, אליו הוא רוצה, משתוקק ומתאווה להגיע.

ידיים

מותר האדם מהבהמה בידיים המקשרות בינו לבין מרכזי הרצון, היוזמה, הכוונות, התכנון, הזיכרון, התת מודע, התת מידע וההוצאה מן הכוח אל הפועל. מבחינה אבולוציונית מטאפורית, ייתכן וידי האדם הן התפתחות הכנפיים של בעלי הכנף. השתקפותם של האיברים בכפות הידיים היא בבחינת חיבורם אל האויר, אל המעוף, אל הפתוח, אל המרחב, אל הבלתי נגמר, אל האינסוף אפשרויות מבחינות גופניות ונפשיות. כף יד היא מלשון זיכרון. זיכרון מניע, זיכרון המחבר להגשמה. הידיים משולות לכנף הדמיון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רפלקסולוגיה © 2020