לדעת מהימין ומהשמאל – שיקול דעת

מאת שמואל זיידל

השדרים הנקלטים מהחוץ ומהגוף מועברים אל המוח ועוברים שם תהליכים של עיבוד נתונים. על פי עיבוד הנתונים מתהוות מסקנות, ועל פיהן האדם פועל. באונה השמאלית של המוח, הנתונים והמידע עוברים עיבוד שכלי. באונה הימנית, הנתונים והמידע עוברים עיבוד רגשי.

כמו בשקילה על מאזניים, הנתונים עוברים שיקול דעת בין הימין והשמאל, בין השכלי לבין הרגשי. שיקול דעת הוא תהליך נרכש, במודע או שלא במודע. בכפות הרגליים: כף רגל שמאל משקפת גם את הרובד הרגשי, כף רגל ימין משקפת גם את הרובד השכלי. שתי כפות הרגליים מייצרות איזון ומפקחות על יציבת הגוף, על יציבות הנפש ועל זקיפות הקומה הנובעים מהחיבור לאדמה.

שתי אונות המוח מייצרות איזון ומפקחות על יציבת הגוף, על יציבות הנפש ועל זקיפות הקומה הנובעים מהחיבור לשמיים. המיזוג שבין זקיפות הקומה הפיזי לבין זקיפות הקומה הנפשי-רוחני, מהווה תשתית ומצע להתפתחות פוטנציאל שיקול הדעת. זוהי אבן הבסיס ליכולת להחליט, ליזום, לבצע, לקחת אחריות ולבחור דרך.

הממד הצולב בהיבט הסימטרי חושף משמעויות ורבדים נוספים לתופעות השונות המתגלות בכפות הרגליים. הבנה ברוח זו עשויה, לעתים, להביא פירושים אינטואיטיביים מעניינים על הגוף ואיבריו ועל העדפות של צד אחד על האחר מבחינת החשיבה ומבחינת העשייה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רפלקסולוגיה © 2020