התבוננות רפלקסולוגיה קואורדינטיבית

נדבך שני

הוצאת המכון לאקולוגיה אנושית 2005

מאת: שמואל זיידל

כנדבך שני, מהווה הספר רובד הנשען על תשתית הנדבך הראשון. הגישה החופשית המונחלת בו מאגדת את דרכי הטיפול והאבחון. הספר פורס מצע להתפתחות קואורדינטיבית שכוונתה להפרות את החשיבה האינטואיטיבית.
הספר מציג קשרים והיבטים שונים ולמעשה נרקמת בו תשתית ההבנה המורכבת משתי וערב ומה שביניהם. מן הראוי שהקריאה בו תהיה בדרך של עיכול וספיגה, תוך רכישת מפתחות לשערים והשערות.
הנושא הטכני מתעמת עם הקושי של ההמחשה הפיזית במלל שעניינו הנכון הוא מפגש בין תלמיד למורה. בספר מובא הרקע ההוליסטי שעומד מאחורי כל גישה טכנית.

נושא קריאת האישיות באמצעות כפות הרגליים מובא כאן ברוח ההתבוננות הקואורדינטיבית. קריאת האישיות קשורה לשפה העברית, למשמעותם של חלקי כפות הרגליים הגדולים (עקב, גשר, כריות המדרך והאצבעות) , ולמשמעותם של שמות האיברים מבחינה הוליסטית. דגש רב ניתן לאופן הפעלתם של איברי הגוף ופעולותיהם בחיי היום יום.
בצד אינפורמציות רבות הניתנות בספר, מופנית החשיבה וההתבוננות לקריאה הדמייתית-אינטואיטיבית בכפות הרגליים, שעניינה, פיתוח יכולת פרשנות אישית של כל מטפל ומטפלת. בספר משובצות מפות רפלקסולוגיות צבעוניות רבות הממחישות קשרים והבטים שונים בהם מדובר במהלך הספר.
הספר מיועד לכל המטפלים ברפואה הטבעית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רפלקסולוגיה © 2020