טיפולי רפלקסולוגיה בארבע ידיים

טיפולי רפלקסולוגיה קואורדינטיבית

בארבע ידיים

רפלקסולוגיה קואורדינטיבית בארבע ידיים הנה שילוב של שני מטפלים המטפלים בו זמנית במטופל אחד. צורת טיפול זו מבוססת על טכניקות הרפלקסולוגיה הקואורדינטיבית. אבן היסוד ברפלקסולוגיה הקואורדינטיבית היא העיקרון של טיפול בשתי נקודות השתקפות בכפות הרגליים- בו זמנית. זוהי אופציה להגביר השפעה. בדומה לאקורד מוזיקלי הקשור לשמיעה, הטיפול בשתי נקודות שבכפות הרגליים בצורה סימולטאנית מתורגם בגוף כתהודת אקורד תחושתי.

היסודות לשותפות עם מטפל נוסף הם:

לדעת לפעול ביחד

לדעת לחשוב ביחד

לדעת לדמיין ולתכנן ביחד

הפעולות הנעשות בשניים דורשות הקשבה לזולת, התחשבות בזולת, ויתור לזולת, לקיחת אחריות להובלת מהלך הטיפול ומעקב צמוד אחר פעולות המטפל המוביל. כל אלה נועדו לשם הוצאה לפועל משותפת של הטיפול המורכב.

רפלקסולוגיה קואורדינטיבית בארבע ידיים מביאה את השקט והרוגע שבקשרים שבינך לבין עצמך כמטפל ובינך לבין מטפל שותף. על פי רוב, צמד המטפלים שונים זה מזה במובנים פיזיים, נפשיים ואנרגטיים, כך שהצורך לייצר אחדות בניגודים מתבקש מאליו. בדומה לכל מסלולי החיים, היכולת לייצר שותפות היא עניין ללמידה אינסופית. התהליכים הללו אינם פוסקים, משתפרים ומתרעננים מטיפול לטיפול, ממטופל למטופל כמו ביצירות מוזיקליות לפסנתר בארבע ידיים.

שיטה זו מיושמת בקליניקה של המכון לאקולוגיה אנושית ובחדרי לידה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רפלקסולוגיה © 2020